Deklaracja dostepności
Część obrazów nie posiada tekstu alternatywnego, dokonywane są bieżące aktualizacje.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agnieszka Kukuczka, [email protected]. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 324305201. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
“Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.]
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.”
Dostępność architektoniczna
Drzwi do budynku mają szerokość 130 cm; sale zajęciowe znajdują się na parterze; toaleta dla osób z niepełnosprawnościami ruchu znajduje się na parterze; parking dla klientów znajduje się w odległości 50 m od budynku; budynek jest dostępny dla psów asystujących; istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM na miejscu - po uprzednim kontakcie; kontakt z instytucją możliwy jest przez telefon, formularz kontaktowy, mail lub osobiście.
Instytucja deklaruje stałe działania związane ze zwiększaniem poziomu i obszarów dostępności.
Budynek Ośrodka Kultury znajduje się pod ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wszelkie zmiany architektoniczne muszą być z nim uzgadnianie, a ich zlecanie i projektowanie leży w gestii właściciela budynku - Gminy Gaszowice.